Hardver rettenetesen jól ül a kézben. A Nintendo sokat tanult már az évtizedek során, félelmetes, milyen jó lett ez a build. Nagy kijelző, szuper jó az új JoyCon mechanika, látszik, hogy sok mindent megoldottak.
A system transzfer és az onboarding is elég jó, semmi nehezítés, még csak jelszókkal se kell bajlódni, a modern kornak megfelelően a telefonon időnként le kell szkennelni valami QR kódot és bumm, minden megy. Csak a Wi-Fi jelszavamat kellett begépelni, de az kibírható. Gyönyörűen átvisz mindent, aztán még letöltögeti szépen az app frissítéseket.
A system szoftver maga hasonlít az előzőre, igazából azt mondanám, hogy egy major verziószám ugrás felfelé. Az online bolt sokkal fürgébb, navigálni a menüt baromi feszes és élvezetes. (Nekem pl. a PS5 online felülete teljesen érthetetlen a mai napig. Folyamatosan elveszek benne.)
A Nintendo Switch Welcome Tour egy fizetős app ugyan, de nagyon megéri megvenni. Brilliáns kivitelezés és ebből a szuper érdektelen, vagy réteg témából, csináltak egy játszható, kedves, rettentő informatív valamit. Látszik, hogy mennyire büszkék mindenre, ami a Switch 2-ben van, és meg akarják ugyanabban a mélységben ismertetni a kedves közönséggel.
Nem egyszerűen annyi, hogy szaladgálunk hangyaként a Switchen belül és beszélgetünk másik hangyákkal, hanem fel kell fedezni, megtalálni a dolgokat, gyűjtögetni érdekességeket (és van belőle nem kevés!). Szuper nehéz három tallérra megcsinálni az egyes feladatokat, őrület jó ötletek és minijátékok elejétől a végéig. Rettentően élvezetes, alig akartam abbahagyni!
Ezzel ki tudjuk próbálni például az új egér mozgást is, meglepett milyen jól működik. A Nintendo azt javasolja, hogy a combunkon is használható, sőt, ott használjuk, nem kell asztal neki. És tényleg! Megtudtam időközben, hogy egy másodpercenként 1000 képet készítő kis lo-rez kamera van benne, ami kiszámolja, hogy mozog a kontroller és abból számolja ki a mouse új pozícióját.
Eleinte nem értettem, hogy ezek a virtuális játékkártyák mire valók, de most, hogy Switch-ről mentem át Switch 2-re értelmet nyert minden: annyi az egész, hogy van egy halom digitális játékunk a régi konzolon, ezekkel lehet azon is játszani, meg az újon is. Viszont a Nintendo nem engedi meg őket egyszerre futni, egyszerűen csak mindig “aktiválni” kell, melyik gépen játszunk épp.
Ennek lehet, hogy logikai oldala is van, gondoljunk bele, hogy a Switch 1-en haladunk a Breath of the Wild-ban, mentünk egyet, a Switch 2-vel meg úgyszintén játszunk, akkor mi lesz azzal stb.
Mario Kart World olyan, mint az előző. Rögtön a közepén vagyunk, mindenféle módon tudunk versenyezni, nincs tutorial, nincs onboarding. Ez nekem mindig is fura volt, de gondolom a Mario Kartosok use case-re optimalizáltak. Ezért nekem mindig az az érzésem, hogy nem tudom, mit kell csinálni a menüben, hogy elkezdjem.
Nem értettem még az újságcikkeket olvasgatva, hogy mi pontosan a free roam módusz és hogy kapcsolódik magához a fő játék mechanikához. A free roam külön mód, be kell lépni és csak annyit tesz, hogy a teljes játékvilágot beautózhatjuk, bemehetünk a pályákra (ahol épp nincs verseny), tesztelgethetjük a mechanikát, gyakorolhatjuk az egyes részeket szabályok nélkül.
Ha versenyzünk, akkor természetesen nincs ilyesmi, akkor a klasszikus formában körök vannak stb. Free roamban viszont sok mindent találhatunk a gameworldön, kinyitogathatunk új kosztümöket, vannak challenge részek stb.
Egyszóval ízig-vérig Mario Kart ez is, csak van benne egy új mód, ahol kedvünkre autókázhatunk akár a versenypályákon, akár a gameworldön. Telis-tele van remek leveldizájnnal, tényleg érdemes kicsit elveszni benne.
Kipróbáltam még a nagygépes Zeldákat is. Számomra döbbenetes a különbség mennyire más grafikailag a kettő. Eleve a felbontás nagyobb (nekem 4K OLED tv-m van), framerate stabil 60 FPS (ez korábban ennek fele volt!), hihetetlen bötterszmőf az egész. Lehet, hogy a textúrák is valamivel nagyobbak, ezt nem tudtam megítélni.
Az is kiderült, hogy alapból ezeket az upgrade-eket meg kell vásárolni AKKOR, ha az ember nem rendelkezik online Nintendo előfizetésnek a drágábbik változatával (Nintendo Switch Online + Nintendo Switch Online Expansion Pack). Én rendelkezem, ezért frissíthettem ingyen. Aki nem akar erre költeni, az megveheti külön is a régi játékhoz, vagy előfizethet rá. Itt egy remek oldal, ami összefoglalja, miket tartalmaznak a csomagok.
Kipróbáltam még az új companion appot is a Zeldákhoz. Ezt a Nintendo Switch Online appon keresztül érhetjük el, amit valószínűleg már korábban letöltöttünk, csak most átnevezték és frissítették. Ezen belül van egy új Zelda sub-app / csempe / funkció, amivel egy csomó új dolgokat kapunk a játékhoz. Bármilyen dolgot megmutat térképen (azokat is, amiket nem gyűjtöttünk még be), főleg a magamfajta completionist-oknak remek. Erre tipikusan ezeket a cél website-okat használtam, ahol jelölgettem, melyik korokot szedtem már össze. Most meg first partyban kapjuk a funkcionalitást.
De kapunk még achievementeket is (!), valamint exkluzív Zelda hangfelvételeket. Sweet!
Tényleg érdemes újra elkezdeni vele játszani. Jó ötlet volt a részükről leporolni a két játékot és új életet vinni beléjük Switch 2-n. A Tears of the Kingdomot én végül sosem fejeztem be, valahol az endgame előtt hagytam abba, de ez most jó apropó lesz újra elkezdeni.
Nem tudok elvonatkoztatni attól, mennyire kapzsi cég a nintendo. Még a tech demot is pénzért adják, beszarás.
jobban örültem volna ha azt írod vacak:( francba!